A Bunge Talajteremtők célja, hogy a programban résztvevők a következő regeneratív mezőgazdasági gyakorlatok közül minél többet vezessenek be a gazdaságukba:
Mezővédő erdősáv telepítése
Kevesebb vegyszer bevitel
Szántás csökkentése vagy teljes elhagyása
Vetésforgó és változatosság biztosítása
Állatállomány integrálása
Takarónövények alkalmazása
A fogyasztók világszerte fenntarthatóbb termékeket keresnek, a vállalatok pedig igyekeznek csökkenteni a karbon lábnyomukat az értékláncaikban. Te is részese lehetsz ennek a törekvésnek és támogathatod ezt az utat azzal, hogy fenntarthatóbb gyakorlatokat alkalmazol a szakértőink útmutatásai segítségével.
A programban részt vevő gazdák azon dolgoznak, hogy termékeny, fenntartható és jobb talajminőséggel rendelkező talajt érjenek el, amely értékes örökség a következő generációk számára.
A gazdaságod folyamatos fejlesztése révén a cél egy olyan minőségi talaj elérése, amely ellenállóbb és folyamatosan jó hozamot biztosít, akár aszályos vagy csapadékos években is.
A talajmegújító mezőgazdasági gyakorlatok alkalmazása hosszú távon csökkentheti a talajmunkákhoz szükséges óraszámoti, valamint a változó költségeket isii. A jobb talaj minőség elősegítheti a fokozott víziii- és tápanyag-körforgástiv, és idővel csökkentheti a műtrágyahasználatot is.
Minden gazdát szeretettel várunk, aki együttműködne a Bunge Zrt.-vel a program keretein belül és megfelel a program kiírás feltételeinek. Tudj meg többet a programról itt!
A weboldalon található információk csak tájékoztató jellegűek, és a jelenleg elérhető információkon alapulnak, amelyeket általánosan megbízhatóként elismert forrásokból származnak, nem minősülnek ajánlatnak és nem jelent semmilyen felelősséget, kötelezettséget vagy garanciát a Bunge részéről.
A regeneratív mezőgazdaság egy komplex megközelítés, melynek célja a talaj megújítása és minőségének javítása, amelyet a különböző gazdálkodási formákhoz kell igazítani, és amely ismert és ismeretlen kockázatokkal és bizonytalanságokkal jár.
Eredményei az egyes gazdálkodók környezetétől függően változhatnak, beleértve többek között a földrajzi és éghajlati viszonyokat, talaj összetételét, víz elérhetőségét és a termény típusát a gazdaságban.
i Creech,E.Saving Money, Time and Soil: The Economics of No-Till Farming. U.S. Department of Agriculture.
https://www.usda.gov/media/blog/2017/11/30/saving-money-time-and-soil-economics-no-till-farming
ii Bugas,J., Conant, H., Hoo, S., Bellino, F., Unnikrishnan, S., Westerlund, M. Boston Consulting Group. Making Regenerative Agriculture Profitable for US Farmers.
https://www.bcg.com/publications/2023/regenerative-agriculture-profitability-us-farmers
iii Bryant, L. Organic Matter Can Improve Your Soil's Water Holding Capacity. Natural Resources Defense Council,
https://www.nrdc.org/bio/lara-bryant/organic-matter-can-improve-your-soils-water-holding-capacity
iv Soil Health Now and in the Future. U.S. Department of Agriculture.
https://www.nrcs.usda.gov/sites/default/files/2022-10/SD_Soil_Health_Now.pdf