Talajmegújító Gazdálkodás Program

Bunge Talajteremtők Program

A Bunge Talajteremtők program olyan mezőgazdasági termékeket (pl. napraforgó, repce stb.) előállító gazdákat támogat Magyarországon, akik fenntartható gazdálkodási gyakorlatot kívánnak alkalmazni földjeiken.

A regeneratív mezőgazdasági gyakorlatok célja a talaj egészségének védelme és helyreállítása, valamint több szén-dioxid megkötése a légkörből.

A Bunge a Démétér Biosystems Kft-vel együttműködve indította a programot, hogy segítse a helyi gazdákat a talaj javításában és termőképességének megőrzésében a jövő generációi számára. A természeti tényezők gazdaságokba való hatékony integrálásával a gazdák részesei lehetnek az üvegházhatást okozó gázok (ÜHG) kibocsátásának csökkentésére és a biológiai sokféleség javítására irányuló globális erőfeszítésekben.

A program térítésmentesen biztosítja a gazdaságok jelenlegi gyakorlatainak felmérését, és testreszabott cselekvési tervet állít össze gyakorlati eszközökkel; megoldás alternatívákat és szakmai támogatást biztosít a fenntarthatóbb gyakorlatok megvalósításához.

Talajmegújító Mezőgazdasági Gyakorlatok

A Bunge Talajteremtők célja, hogy a programban résztvevők a következő regeneratív mezőgazdasági gyakorlatok közül minél többet vezessenek be a gazdaságukba:

Canola

Mezővédő erdősáv telepítése

NUTRIENT MANAGEMENT 03 green

Kevesebb vegyszer bevitel

NO-TILL 03 green

Szántás csökkentése vagy teljes elhagyása

CROP ROTATION 03 green

Vetésforgó és változatosság biztosítása

LIVESTOCK 03 green

Állatállomány integrálása

COVERING SOIL 03 green

Takarónövények alkalmazása

Miért érdemes csatlakozni?

A fogyasztók világszerte fenntarthatóbb termékeket keresnek, a vállalatok pedig igyekeznek csökkenteni a karbon lábnyomukat az értékláncaikban. Te is részese lehetsz ennek a törekvésnek és támogathatod ezt az utat azzal, hogy fenntarthatóbb gyakorlatokat alkalmazol a szakértőink útmutatásai segítségével.

A programban részt vevő gazdák azon dolgoznak, hogy termékeny, fenntartható és jobb talajminőséggel rendelkező talajt érjenek el, amely értékes örökség a következő generációk számára.

Greater Quality

Magasabb minőség és termés stabilitás

A gazdaságod folyamatos fejlesztése révén a cél egy olyan minőségi talaj elérése, amely ellenállóbb és folyamatosan jó hozamot biztosít, akár aszályos vagy csapadékos években is.

Kis lépés a fenntarthatóbb jövőért

A talajmegújító mezőgazdasági gyakorlatok alkalmazása hosszú távon csökkentheti a talajmunkákhoz szükséges óraszámoti, valamint a változó költségeket isii. A jobb talaj minőség elősegítheti a fokozott víziii- és tápanyag-körforgástiv, és idővel csökkentheti a műtrágyahasználatot is.

Who Can Join

Kik csatlakozhatnak a programhoz?

Minden gazdát szeretettel várunk, aki együttműködne a Bunge Zrt.-vel a program keretein belül és megfelel a program kiírás feltételeinek. Tudj meg többet a programról itt!

Tudtad, hogy a napfény is neked dolgozik?

Magyarországon a napsütéses órák száma egy évben 1700-2100 óra között alakul, míg egy főállású munkavállaló évente 1800-2300 órát tölt munkával.

Kapcsolat

Bács-Kiskun

Garaczi László

Békés

Pilár Anita

Borsod-Abaúj-Zemplén

Kozák Attila

Csongrád-Csanád

Musitz László

Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Veszprém és Fejér

Ruff Péter

Hajdú-Bihar

Jóna Tamás

Heves

Simkó Balázs

Jász-Nagykun-Szolnok

Sarkady Ádám

Pest és Nógrád

Kaszás Péter

Somogy

Sutyor István

Szabolcs-Szatmár-Bereg

Kozák Attila

Tolna és Baranya

Sutyor István

Vas és Zala

Berki András

location

A weboldalon található információk csak tájékoztató jellegűek, és a jelenleg elérhető információkon alapulnak, amelyeket általánosan megbízhatóként elismert forrásokból származnak, nem minősülnek ajánlatnak és nem jelent semmilyen felelősséget, kötelezettséget vagy garanciát a Bunge részéről.

A regeneratív mezőgazdaság egy komplex megközelítés, melynek célja a talaj megújítása és minőségének javítása, amelyet a különböző gazdálkodási formákhoz kell igazítani, és amely ismert és ismeretlen kockázatokkal és bizonytalanságokkal jár.

Eredményei az egyes gazdálkodók környezetétől függően változhatnak, beleértve többek között a földrajzi és éghajlati viszonyokat, talaj összetételét, víz elérhetőségét és a termény típusát a gazdaságban.

i Creech,E.Saving Money, Time and Soil: The Economics of No-Till Farming. U.S. Department of Agriculture.
https://www.usda.gov/media/blog/2017/11/30/saving-money-time-and-soil-economics-no-till-farming

ii Bugas,J., Conant, H., Hoo, S., Bellino, F., Unnikrishnan, S., Westerlund, M. Boston Consulting Group. Making Regenerative Agriculture Profitable for US Farmers.
https://www.bcg.com/publications/2023/regenerative-agriculture-profitability-us-farmers

iii Bryant, L. Organic Matter Can Improve Your Soil's Water Holding Capacity. Natural Resources Defense Council,
https://www.nrdc.org/bio/lara-bryant/organic-matter-can-improve-your-soils-water-holding-capacity

iv Soil Health Now and in the Future. U.S. Department of Agriculture.
https://www.nrcs.usda.gov/sites/default/files/2022-10/SD_Soil_Health_Now.pdf